Najlepsze sposoby na odstraszenie pająków

Wiele osób boi się oraz brzydzi pająków. Niestety kiedy pogoda nie jest dla nich korzystna wpełzają do domów, szukając schronienia. Pomimo powszechnego powiedzenia, że szczęśliwy dom to taki, w którym są pająki, wiele osób szuka sprawdzonych sposobów jak pozbyć się tych małych lokatorów. Kluczowa w tym przypadku jest czystość domu, ponieważ kurz czy resztki jedzenia są idealnymi warunkami do rozmnażania się pajęczaków. W celu pozbycia się pająków trzeba uniemożliwić im dostęp do ich ulubionego pokarmu. Należy bowiem pozbyć się wszelakich owadów będących idealną zdobyczą pająka. Warto pamiętać również o usuwaniu nowo powstałych pajęczyn oraz zakładaniu moskitier w oknach.
Wielu zastanawia się jednak co odstrasza pająki. Oto kilka sprawdzonych sposobów. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie octu. Wystarczy spryskać wszystkie miejsca, przez które mogą wejść mali intruzi, a skutecznie odstraszy to je. Idealnie sprawdzają się również olejki eukaliptusowe, cytrusowe, miętowe oraz cedrowe. Kolejnym zapachem znienawidzonym przez pająki jest aromat cytryny. Jesienią niebywale pomocne są kasztany i żołędzie. Wystarczy je porozkładać na parapetach oraz w zakamarkach, w których często występują pajęczyny, a ich zapach skutecznie odstraszy pajęczaki. W przypadku domów, w których mieszka kot, problem zazwyczaj zostaje samoistnie rozwiązany. Koty bowiem skutecznie wyłapują pająki. Często łapią je w celu zabawy, co ostatecznie kończy się ich zjedzeniem. Na rynku dostępne są również urządzenia odstraszające pająki ultradźwiękami. Działają na określonej przestrzeni, dlatego warto posiadać kilka takich urządzeń na całą powierzchnię domu.
Pająki bytujące w Polsce nie stanowią większego zagrożenia dla domowników. Pomimo to nie są mile widziane w domach. Pozbawienie się tych małych intruzów nie jest łatwe, lecz stosując powyższe metody niewątpliwie problem zostanie szybko zażegnany.

www.kobietaimoda.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here