W dzisiejszych czasach bardzo często zdarza się, iż wiele dzieci ma poważne problemy ze zgryzem. Często niestety wielu rodziców bagatelizuje ten fakt i tym samym ich podopieczni rozwijają się z nieprawidłowo rozwiniętą szczęką. Niestety krzywe zęby mogą mieć bardzo negatywny wpływ na organizm dziecka. Zatem w jaki sposób można temu zaradzić? Kiedy powinniśmy udać się do ortodonty?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, iż nie ma wyznaczonego odpowiedniego wieku, kiedy powinniśmy udać się z naszym dzieckiem do ortodonty. Jeżeli podczas wzrostu jego zębów zauważymy, iż nie rosną one prawidłowo, powinniśmy udać się do specjalisty. Jednak warto wspomnieć o tym, iż mowa tu o zębach stałych. Często w tym przypadku konieczne będzie założenie ruchomego aparatu na zęby.

Jednak bardzo dobrą opcją, która jest proponowana wielu nastolatkom jest aparat stały na zęby. To właśnie dzięki niemu możemy bardzo szybko wyprostować zgryz i sprawić, aby nasze dziecko wyglądało doskonale. Powinniśmy pamiętać, iż krzywy zgryz nie tylko wygląda nieatrakcyjnie, ale także ma negatywny wpływ na zdrowie naszego dziecka.

Obecnie ortodoncja jest bardzo popularna. Z tego typu usług coraz częściej korzystają osoby dorosłe, jednak wciąż możemy spotkać tam wiele dzieci. Powinniśmy mieć świadomość, iż to właśnie w wieku dziecięcym najlepiej jest wykonywać prostowanie zębów. Wówczas jeszcze kość nie jest na tyle rozwinięta i łatwo jest ją „formować”. Warto pamiętać, aby takie zabiegi wykonywać jedynie w renomowanych klinikach, takich jak przykładowo Dentestetica z Krakowa. Więcej informacji na jej temat można znaleźć pod adresem https://www.dentestetica.pl/ortodoncja-invisalign/ortodoncja-w-dentestetica/. Dzięki temu możemy mieć pewność, iż nasze dziecko jest prowadzone przez zespół wykwalifikowanych lekarzy, którzy znają się na swojej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here