Kalorie to nie wszystko- czyli jak chudnąć z głową

Okres przedwakacyjny to czas, w którym wielu z nas zastanawia się nad zbudowaniem wspaniałej sylwetki i pozbycie się zbędnych kilogramów na lato. Należy pamiętać, że zmiana naszej sylwetki nie trwa z dnia na dzień. Potrzebujemy do tego znacznie więcej czasu. Jednak, gdy zdecydujemy się na zmianę znacznie wcześniej niż 3 tygodnie przed urlopem lub wypoczynkiem, jesteśmy w stanie zbudować bardzo dobrą sylwetkę.
O czym należy pamiętać?

Podstawowym pytaniem jakie każdy kto pragnie zrzucić parę kilo jest: ile potrzebuje kalorii, abym mógł mieć moją idealną sylwetkę? Dietetycy oraz trenerzy personalni podają różne wartości. Trzeba wiedzieć, że każdy człowiek ma inne zapotrzebowanie kaloryczne. Wpływ na ilość kalorii jakie potrzebujemy ma wiele czynników:
-praca jaką wykonujemy- fizyczna bądź za biurkiem
-ilość wykonywanych treningów siłowych bądź aerobowych
-nasza całkowita aktywność fizyczna
-początkowa waga
-uwarunkowania genetyczne
-płeć
Przeanalizowanie tych czynników pozwoli nam dobranie odpowiedniej ilości kalorii. Jednym z podstawowych i najlepszych wzorów od jakiego powinniśmy wyjść to waga naszego ciała pomnożona przez wartość z przedziału 30-35kcal. Którą wartość wybrać? Należy zastanowić się czy w przeszłości mieliśmy tendencję do łatwego nabierania wagi czy wręcz przeciwnie. Jeżeli nie jesteśmy pewni, zaleca się wybranie środkowej wartości z podanego przedziału. Następnie prze pewien okres powinniśmy ściśle trzymać się wyznaczonych kalorii i obserwować nasze ciało. W momencie utrzymywania wagi na stałym poziomie wiemy, że dana ilość kalorii jest naszym zerem kalorycznym. Od tego wyniku powinniśmy odjąć pewną wartość, aby chudnąć. Na początek zaleca się odjęcie około 300kcal i obserwacja naszego organizmu.
Pamiętajmy, że kalorie to nie wszystko. Odpowiedni dobór makroskładników, czyli białka, tłuszczy oraz węglowodanów będzie niezbędny podczas zrzucania kilogramów. Dodatkowym czynnikiem będzie wysiłek fizyczny- siłowy bądź aerobowy.
Warto również skonsultować się z dietetykiem, który podpowie nam w jaki sposób dobrać nasze makroskładniki, a także pomoże w doborze odpowiedniej diety.

przygotowany.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKotka w czasie rui.
Następny artykułNajmodniejsze fryzury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here