Nieestetyczne zażółcenia i wyraźne zgrubienia paznokci stóp mogą i zazwyczaj wskazują na grzybicę. Z natury nieestetyczny problem niestety często jest bagatelizowany i dosłownie zamalowywany lakierami. Takie działanie może mieć przykre konsekwencje. Zamiast wstydzić się problemu, lepiej pokazać go specjaliście podologowi i szybko uporać się z chorobą.

Rozpoznaj grzybicę paznokci

Kluczowym czynnikiem wpływającym na efektywność i czas leczenia jest szybka reakcja i rozpoczęcie terapii. W początkowym stadium zazwyczaj grzybica jest nierozpoznana we właściwy sposób. Poznajmy więc, jakie według ekspertów ze strony podolodzy.pl najczęstsze symptomy grzybicy paznokci.

Zakażenie grzybice rozwijające się na paznokciach wywołują drożdżaki, pleśniowce i dermotofity. Pod ich niszczycielskim wpływem paznokcie zaczynają się łamać i przybierać żółtą lub żółto-brązową barwę. Płytka paznokciowa jest widocznie pogrubiała i zdecydowanie matowa, a także ma tendencje do odwarstwiania się od paznokcia. Wokół paznokcia można zaobserwować wyraźne zaczerwienienie oraz obrzęk, a pod paznokciem tworzy się zrogowacenie. W zaawansowanym stadium pojawiają się także dolegliwości bólowe.

Jak walczyć z grzybicą paznokci?


Grzybicy paznokci nie można lekceważyć
, wprost przeciwnie, jak już zaznaczyliśmy, trzeba działać zdecydowanie, szybko i profesjonalnie. Wybieranie dostępnych bez recepty środków farmaceutycznych o szerokim spectrum działania nie zawsze jest skuteczne. Poza tym, w ten sposób wybieramy jedynie działanie doraźne, nie poznając ani przyczyn takiego stanu rzeczy, ani też profilaktyki.

Na stronie podolodzy.pl znajdziemy listę profesjonalistów od stóp. W zależności od zaawansowania choroby podolog dobierze właściwy tok leczenia i znajdzie genezę problemu. Pamiętajmy, że grzybicą możemy zakazić się w miejscach publicznych (np. baseny, łaźnie), a także może na nią wpływać nieprawidłowa pielęgnacja stóp i słaba odporność organizmu. Podolog oprócz terapii może zaproponować mechaniczne oczyszczenie płytki paznokcia, które usuwa zmienione chorobowo miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here