Miłośniczki ładnych paznokci wiedzą, że manicure hybrydowy ostatnio zyskał w Polsce dużą popularność. Stało się to za sprawą pokaźnej listy zalet, która płynie z faktu jego wykonania. Właścicielki hybrydowych paznokci mogą zapomnieć o co kilkudniowej zmianie zdobienia płytki, gdyż lakier hybrydowy utrzymuje się na paznokciach nawet do kilku tygodni! To ogromna wygoda szczególnie dla tych pań, które są ciągle zabiegane i mają mało czasu dla siebie.

Jak wykonać manicure hybrydowe?

Wbrew pozorom wcale to nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać. Wystarczy zakupić odpowiednie narzędzia, które umożliwią nam pomalowanie paznokci. Pilnik, blok polerski, odtłuszczacz, primer, baza hybrydy, wybrany lakier, top hybrydy i lampa UV do paznokci to wszystko musisz zakupić na własność, jeśli chcesz móc profesjonalnie wykonywać manicure lub pedicure hybrydowy we własnym domu.

W pierwszej kolejności przypiłuj paznokcie do pożądanego kształtu. Następnie powinnaś zmatowić płytkę używając do tego celu bloku polerskiego. Kolejnym krokiem jest przetarcie zmatowionego paznokcia odtłuszczaczem. Teraz konieczne będzie nałożenie bazy pod lakier, którą trzeba będzie utwardzić w lampie UV lub LED. Na utwardzoną i odtłuszczoną bazę nakładamy lakier (dowolna ilość warstw), ponownie utwardzamy wszystko w lampie i ponownie odtłuszczamy. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko nałożyć top, ponownie umieścić dłoń w lampie, odtłuścić i gotowe! Widzisz jakie to proste?

Jaką lampę wybrać?

To pytanie najczęściej zadają panie, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hybrydami. Na rynku znajdziemy uniwersalną i wygodną lampę UV, jak również nowoczesną i mocną lampę LED. Ta pierwsza dedykowana jest także paznokciom żelowym, dzięki czemu jest ona bardziej uniwersalna. Ale lampa LED również ma swoje plusy. Cały proces wykonania manicure hybrydowego przy wykorzystaniu lampy LED jest dużo krótszy, niż jakbyśmy używali lampy LED.

Tak naprawdę kwestia zakupu lampy do zdobienia paznokci jest bardzo indywidualna. Musimy przez zakupem dobrze zastanowić się, jakie zdobienia chcemy przy wykorzystaniu tejże lampy wykonywać. Jeśli zależy nam jedynie na utwardzaniu lakieru hybrydowego, to warto rozważyć zakup lampy LED, w momencie gdy manicure hybrydowy chcemy na zmianę wykonywać z żelowym, korzystniej będzie zaopatrzyć się w lampę UV, która dobrze sprawdzi się w obu przypadkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here