Gumy oporowe

Wiele osób decyduje się na regularne uprawianie sportu, w końcu sport jest bardzo zdrowy i wiadomo to nie od dzisiaj. Zdrowy styl życia i bycie „fit” staje się coraz popularniejsze, ale dla wielu osób ogromnym ograniczeniem okazuje się przekonanie, jakoby prowadzenie zdrowego trybu życia związane było z olbrzymimi wydatkami pieniężnymi. Prawda jest jednak dalece odmienna. Wiele opcji trenowania rz31eczywiście sporo kosztuje, zwłaszcza gdy spojrzy się na przykład na karnety na siłownie, baseny, na szkolenia indywidualne, czy też niektóre rodzaje sprzętów sportowych. Można o tym mówić bardzo wiele, ale należy też nadmienić, iż uprawianie sportu może być niedrogie, a wręcz praktycznie darmowe! Jeśli ktoś lubi uprawiać intensywne sporty cardio, to na pewno doceni jogging, a w przypadku treningów siłowych chętnie wybierze dla siebie proste i bardzo fajnie pozwalające ćwiczyć gumy oporowe. Skupimy się teraz nad tym rodzajem treningu, który może być naprawdę intensywny, dawać konkretne rezultaty oraz olbrzymią radość dla wszystkich zainteresowanych.

Czym są gumy oporowe i co o nich można powiedzieć?

Trening siłowy opiera się na tym, iż przy użyciu specjalnych przyrządów i obciążeń mięsnie są stymulowane i tym samym mają bodźce do rozrostu. W tym celu stosowane są przeróżne sprzęty, takie jak kettlebelle, hantle albo gumy oporowe. Jest to bardzo cenne narzędzie dla wszystkich trenujących w domowym zaciszu. Nie dość, że guma jest lekka, to dodatkowo można z niej korzystać praktycznie wszędzie! Gumy oporowe poprawiają znacząca rozciągliwość ciała oraz zwielokrotniają zakres ruchów. Przy wykorzystaniu narzędzi, jakim są gumy oporowe dodatkowo stymulujemy efektywnie kości i ograniczamy wpływ osteoporozy na nasz organizm. Zastosowanie gum treningowych jest bardzo duże i korzystać z nich mogą osoby początkujące oraz znacząco zaawansowane, które profesjonalnie uprawiają różnego rodzaju sporty. Gumy oporowe to cenne narzędzia dla uprawiania codziennego sportu i budowania swojego własnego zdrowia. Warto o tym pamiętać!

treningJakie gumy są najlepsze do treningu intensywnego?

Tak, z gumami oporowymi można się naprawdę porządnie zmęczyć! Wszystko zależy od tego jak intensywne ćwiczenia wybierzemy oraz… jakie gumy kupimy. W zależności od tego czego oczekujemy od treningu i jakie mamy możliwości wybieramy odpowiednią dla siebie gumę. Na rynku dostępnych opcji jest wiele – od koloru po firmę. Tu wybór zależy od Was, ale najważniejszy jest tzw. opór gumy. Im większy opór, czyli im większy level gumy, tym większa intensywność treningu. Tak oto możemy wybrać gumę z oporem 9kg, ale także z oporem 70kg! Pamiętajmy również by w wyborze gumy sugerować się dobrej jakości lateksem, bez dodatków takich jak np. zwykła guma, dzięki czemu starczy nam ona na dłużej.

Co stosować przy intensywnym treningu?

Przy większym oporze gumy wzrasta znacząco trudność w jej rozciągnięciu – implikuje to zwiększoną znacząco pracę mięśni i całkowity wysiłek. Bardzo ważny pozostaje w tym miejscu odpowiedni wybór gumy. Warto zaczynać od niezbyt sztywnych i z czasem zmieniać gumy na bardziej wymagające. Gdy już uda się dobrać odpowiedniego rodzaju gumę, można zastanowić się nad paroma ćwiczeniami, które znacząco ułatwiają trenowanie z wykorzystaniem gum oporowych.

Na początku warto zachować pionową postawę. Fragment gumy należy ulokować pod stopą, a pozostała część powinna być złapana obydwoma rękami. Należy zrobić duży wykrok do przodu i zginać jednocześnie nogi w kolanie. W tym momencie unosi się ręce nad głowę i napręża się maksymalnie, jak tylko się da gumę!

Można także wykonywać bardziej klasyczne ćwiczenia, jak brzuszki na ukos. Różnica jest jedynie taka, że w trakcie wykonywania tego rodzaju ćwiczenia nogi powinny się znajdować kilkanaście centymetrów nad podłożem. Gumę należy ulokować pod stopami, tak aby była ona naciskana przy każdej rotacji tułowia. Nogi nie mogą w trakcie ćwiczeń dotykać ziemi.

Ewentualnie stosując gumy oporowe można także wykonywać ćwiczenia z matą. Fajnym ćwiczeniem jest takie, w którym leżymy na wznak na macie. Plecy mamy ułożone na gruncie, a ręce znajdują się wzdłuż ciała. Gumy oporowe umiejscawiamy na wysokości naszych kończyn dolnych. Pośladki unoszone są do maksymalnego zakresu ruchu, a nogi jednocześnie pozostają na ziemi. Brzuch i kolana zostają ulokowane w linii prostej, a pośladki cały czas są bardzo mocno napięte. Nogi łączy się ze sobą i rozwiera się je w rytmicznych i jednocześnie bardzo dynamicznych ruchach. Plecy i nogi pozostają na macie i nie można ich odrywać

Koszt korzystania z rozwiązania, jakim są gumy oporowe?

Na wstępie zostało wybitnie wypunktowane, iż jest to jedna z najtańszych i najprzyjemniejszych opcji treningu siłowego. Ceny są naprawdę bardzo niskie i zależą głównie od tego, jaki jest opór gumy i kto ją produkuje. Dobre gumy oporowe idealne do ćwiczeń można nabyć nawet za 30 złotych i rozpocząć wyjątkowe treningi, które na pewno przypadną wszystkim do gustu!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here