siwienie włosów

 

W życiu z każdego z nas przychodzi moment, gdy upływający czas daje się szczególnie we znaki. Podstawowymi dolegliwościami zaczynają być wszelkie oznaki starzenia, które nieubłagalnie staje się coraz bardziej udziałem życia człowieka. Dostrzec można pierwsze zmarszczki, pogorszenie się jakości skóry, ścieńczenie włosów oraz charakterystyczną siwiznę. Problem ten dotyka praktycznie wszystkich starzejących się ludzi – i kobiety, i mężczyzn. Wpływ oznak starzenia nie pozostaje jedynie ograniczony do naszej „morfologii”. Często sfera psychiczna mocno cierpi, a same oznaki starzenia dają obniżenie poczucia własnej wartości, utratę pewności siebie oraz znaczne pogorszenie naszej własnej samooceny. Wtedy też, zaczynamy sięgać po liczne narzędzia, które mają – przynajmniej wizualnie, powstrzymać proces starzenia się. Osoby starzejące się farbują włosy, szukają najlepszych fryzjerów oraz często posiłkują się pomocą dermatologów. Pomoc specjalistyczna, jednakże często nie jest konieczna, gdyż wiele rzeczy jesteśmy w stanie zrobić we własnym zakresie. Domowe sposoby przeciwko siwieniu włosów istnieją i warto je wypróbować!

Przedstawiamy tutaj kilka domowych sposobów użytecznych w walce z siwizną. Można bez żadnych wątpliwości zastosować takie domowe sposoby przeciw siwieniu włosów i mieć z tego satysfakcję:

– Miód i imbir

Ta kombinacja najczęściej kojarzona pozostaje ze wszelkimi dolegliwościami związanymi z przeziębieniem. Dlatego też imbir z miodem pojawia się w okresie zimowym oraz jesiennym. Mieszanka ta jest bynajmniej wyłącznie środkiem na przeziębienie. Klasyczna medycyna chińska udowadnia nam, iż codzienne spożycie niewielkiej łyżeczki startego imbiru z miodem, potrafi skutecznie ograniczyć wpływ siwizny na nasze codzienne życie. Prawdziwe domowe sposoby przeciw siwieniu włosów to jednak nie wszystko!

– Olej kokosowy

siwienie włosówOlej kokosowy stał się bardzo popularnym narzędziem dermatologicznym, szczególnie w pielęgnacji skóry głowy. O ile jego działanie przez dermatologów jest kwestionowane, to wciąż dostrzec można pozytywne rezultaty, które daje nam regularne stosowanie oleju kokosowego i wmasowywanie go w skórę głowy. Dobrze jest, aby ta czynność poprzedzała mycie (o około kilka godzin). Olej kokosowy ma pozytywnie wpływać na skórę głowy oraz cebulki włosów. Realizowane na terenie krajów Azjatyckich badania wskazują pośrednio, iż olej kokosowy ma zdolność do naturalnego uzupełniania utraconych substancji białkowych z włosów. Upatruje się w tym wszystkim działania kwasu lauronowego, a konkretnie jego części trójglicerydowej.  Doświadczenia pokazują, że te oleje to najlepsze domowe sposoby przeciw siwieniu włosów. Działanie tej substancji ma polegać na swoistym podobieństwem do protein cebulek włosowych.

– Ciemna herbata

Herbata jest bardzo dobra – nie tylko smakowo. Powszechnie w domach jest traktowana jako specyficzny środek pobudzający oraz poprawiający trawienie. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak skutecznie potrafi ona wpływać na skórę głowy. Dlatego zamiast klasycznego parzenia i picia z cytryną, o wiele lepiej jest zrobić na bazie czarnej herbaty płukankę. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, szczególnie chętnie stosowane w krajach dalekiego wschodu, gdzie to herbata uchodzi za doprawdy cudowny specyfik. Szczególnie pozytywnego działania upatruje się w walce z siwizną. Mocna herbata powinna być wymieszana z solą. Najczęściej robi się z to w proporcji 1 szklanka herbaty: 1 łyżeczka soli. Po stworzeniu takiego specyfiku należy wmasowywać go w skórę głowy oraz wzdłuż włosa. Taka mieszanka powinna być utrzymywana jak najdłużej – specjaliści medycyny chińskiej zalecają okres niewiele ponad godzinę. Następnie należy spłukać całą mieszankę. Na takich prostych działaniach polegają domowe sposoby przeciw siwieniu włosów.  Aby wszystko dobrze działało, należy unikać w dniu kuracji stosowania szamponów i odżywek.

– Cebula

Każdy z nas zna syrop z cebuli i jego pozytywne działanie na wszelkie dolegliwości związane z bolącym gardłem. Cebula jest także ceniona ze względu na swoje działanie witalne. Jednym z elementów tego witalnego działania na pewno pozostaje skuteczne ograniczanie starzenia i powstrzymywanie pierwszych jego oznak. Wcierając sok z cebuli można liczyć na wzmocnienie włosów, zwłaszcza w sytuacji, gdy utrata włosów jest nasilona. Korzystniej jest aplikować sok z cebuli każdego dnia, poprzedzając o kilka godzin mycie głowy z użyciem odżywek oraz szamponów. Ważne jest zwracanie uwagi na ewentualne działania niekorzystne. Związki zawarte w roślinach z rodziny Alium (cebula, czosnek, por) mogą mieć działanie alergizujące i powodować problemy. Warto więc poprzedzić aplikację na głowę posmarowaniem niewielkiego fragmentu skóry.
Domowe sposoby przeciw siwieniu włosów wykorzystujące cebulę, cieszą się największą popularnością.

– Curry

Wydawać by się mogło, że Curry nadaje się wyłącznie do kuchni. Doświadczenia pokazują, jednakże dobitnie, iż jest to jedna z najlepszych substancji dla pokonania siwizny. Korzystna okazuje się jego mieszanka z olejem kokosowym. Mieszankę oleju i Curry stosujemy na skórę głowy i utrzymujemy pod czepkiem do godziny. Przeglądając internet, bardzo często odnaleźć można domowe sposoby przeciw siwieniu włosów uwzględniające przyprawy orientalne.

– Szałwia i rozmaryn

Tych dwóch ziół popularnie używa się dla celów przyciemniania włosów, głównie ze względu na zawartość naturalnych pigmentów. W wielu miejscach te dwie rośliny stosowane są jako swoisty zamiennik henny. Doświadczenia wielu osób skutecznie udowadniają, że szałwia i rozmaryn należą do dwóch najskuteczniejszych substancji na siwienie włosów. Jest to nadzieja dla wszystkich potrzebujących pomocy z codzienną siwizną. Przy pojawianiu się siwych włosów, korzystnie jest zrobić płukankę z ziół i zaaplikować ją po umyciu głowy. W wielu rekomendacjach domowe sposoby przeciw siwieniu włosów opierają się o zioła i ich ekstrakty!

-Czarny sezam

Zestawienie zamyka nam klasyk medycyny chińskiej. Według niektórych teorii, czarny sezam ma indukować produkcję melaniny i tym samym przyczyniać się do zwiększenia ilości tego barwnika we włosach. Ciemny sezam zawiera także duże ilości błonnika, żelaza i innych minerałów. To zawartość tych związków sprawia, że domowe sposoby przeciw siwieniu włosów są tak skuteczne! Pierwsze efekty daje delikatna kuracja, polegająca na spożywaniu około 1 łyżeczki ciemnego sezamu przez okres około 2-3 miesięcy.
Warto regularnie stosować różnorodne domowe sposoby przeciw siwieniu włosów i zaufać tym środkom w codziennym życiu. To naprawdę ma olbrzymie znaczenie dla nas!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here