Dobre narty połową sukcesu

Sezon narciarski mamy w pełni, warunki do jazdy doskonałe, a więc pora przygotować się do zimowego szaleństwa. Stajemy zatem przed pytaniem jaki wybrać sprzęt oraz co niezwykle istotne jak dobrać narty. Wszystkie elementy sprzętu narciarskiego są ważne, jednak chyba to właśnie wybór nart będzie najtrudniejszy.
Po pierwsze i najważniejsze – powinniśmy dokonać samooceny. Jest to bardzo trudne zadanie, gdyż z zasady względem siebie jesteśmy mało obiektywni. Jednak w tym przypadku polecane jest bardzo rzetelne podejście do tematu, gdyż od tej oceny zależeć będzie nie tylko nasze samopoczucie i udany wyjazd na zimowe wakacje, ale bardzo często zdrowie i życie nie tylko nasze. Niestety w wyborach sprzętu narciarskiego często kierujemy się opiniami innych, czy to znajomych czy też ludzi na forach internetowych. Jednak musimy pamiętać o bardzo ważnej sprawie – inni ludzie nie znają Naszych oczekiwań czy umiejętności, a po wtóre może okazać się, że ewentualny „doradca” miał narty na nogach dwa razy bądź wcale.
Oceniając swoje umiejętności narciarskie powinniśmy zastanowić się nad ich poziomem, nad tym w jakich warunkach najlepiej Nam się jeździ (płaskie stoki, twarde, muldy, świeży śnieg), jakim stylem i z jaką prędkością chcemy pokonywać trasy oraz czego oczekujemy od nart.
Jeśli już sumiennie zweryfikujemy siebie jako narciarza musimy pamiętać, iż drugorzędne znaczenie ma firma produkująca dane deski, a raczej to dla której grupy skierowany jest dany model.
Są narty odpowiednie dla osób stawiających pierwsze kroki w tym sporcie, narty dla już jeżdżących, ale raczej bardziej „spacerowo”, narty dla wymagających i oczywiście narty dla tych mocno zaawansowanych lub lubiących spore wyzwania. Niejeden narciarz przeceniając swoje umiejętności, bądź pod wpływem kolegów wybierał deski z wyższej półki i w najlepszym wypadku miał zmarnowany wyjazd, bo narty sobie a on sobie, a w najgorszym zwożony był na nartach, ale ratowników górskich.
Pamiętać również należy, że im słabsze umiejętności i mniejsza masa Naszego ciała tym krótsze narty będą lepsze i znacznie łatwiej będzie Nam nimi sterować.
Może przed zakupem nart lepszym pomysłem będzie wypożyczenie. Wypożyczenie nart daje Nam możliwość przetestowania kilku bądź kilkunastu rodzajów desek i wybór tych, które rzeczywiście spełnią Nasze oczekiwania i pozwolą Nam cieszyć się tym fantastycznym sportem.

www.zapasczasu.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSztuka origami
Następny artykułNuggetsy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here