sok pomidorowy

Sok pomidorowy ma wiele zalet zdrowotnych, ale również wspomaga odchudzanie. Wszystko dlatego, że posiada wysoką zawartość składników odżywczych i bardzo niską kaloryczność. Główną zaletą soku pomidorowego w diecie odchudzającej jest bardzo duże nagromadzenie substancji odżywczych przy jednoczesnej małej ilości kalorii. Efekt ten jest na pewno jeszcze bardziej mocny w soku pomidorowym, ponieważ stanowi on tak jakby wywar z pomidorów w którym są wszystkie jego najlepsze składniki. Dodatkowo sok pomidorowy zawiera wiele substancji niezbędnych przy odchudzaniu, na przykład:

*sód i potas- regulują one poziom wody w organiźmie i pozwalają się pozbyć wody spod skóry
*magnez- jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mięśni, które zazwyczaj są zmęczone odchudzaniem
*wapń – wzmacnia kości
*mangan i żelazo – pozwalają one odbudować krwinki, dzięki temu substancje odżywcze są skuteczniej rozprowadzane
* oraz kobalt, miedź, cynk, fosfor, fluor, chlor, jod, karoten – niezbędne są one do prawidłowego funkcjonowania organizmu, zwłaszcza w trakcie diety.

Sok pomidorowy zawiera również wiele witamin, takich jak na przykład witaminy: K, B1, B2, B6, C; oraz kwasy: nikotynowy, pantotenowy, foliowy, szczawiowy, biotynę, a także kilka innych substancji.

dieta z sokiem pomidorowym - dlaczego warto

Dieta z sokiem pomidorowym – jak stosować?

Sok należy dodać do codziennej diety, jednak nie należy z nim przesadzać. 100 gramów soku ma około 14 kalorii, czyli nie wiele, jednak wypicie trzech litrów to już 500 kalorii. Dlatego też należy pamiętać , że nie powinniśmy przekraczać jednego litra – czyli około 4 szklanek soku. Jeśli przesadzimy z ilością soku to możemy doznać przewitaminizowania, a jest równie niebezpieczne co brak witamin. Dodatkowa jego zaleta jest to, że dobrze smakuje zarówno na gorąco, jak i zimno. Spożywanie soku pomidorowego zaleca się osobom z zagrożeniem wystąpienia zawału serca. Sok pomidorowy dotlenia nasz organizm, a także wzmacnia naczynia krwionośne oraz nerwy wzrokowe.

Jeśli ktoś ma dostęp do świeżych pomidorów, to można przyrządzić własny sok. Na pewno nie będzie on posiadał żadnej chemii. Jednak w sklepach także można dostać dobrej jakości sok, wystarczy tylko dobrze przeczytać etykietę. Picie tego soku polecają nam również dietetycy. Kładą oni jednak nacisk na to, aby był on dobry jakościowo.

Picie soku pomidorowego ma sprawiać nam przyjemność, więc nie powinniśmy go pić go zbyt często, ponieważ z czasem nam zbrzydnie i przestanie nam smakować. Co równa się z tym, że w ogóle z niego zrezygnujemy. Z kolei to doprowadzi do tego, że szybko wrócimy do wcześniejszych nawyków i nasze starania pójdą na marne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here