ćwiczenia

Do zrzucania zbędnych kilogramów potrzebna jest nie tylko zdrowa i zbilansowana dieta, ale również sport. Pomimo tego, że dieta to 70%, a aktywność fizyczna tylko 30%, nie powinniśmy jej bagatelizować. Dużo osób zastanawia się, co w takim wypadku zrobić. Często w pośpiechu i natłoku pracy nie mamy czasu na wyjście z drugą połówką do kina, a co dopiero regularne wizyty na siłowni. Zdecydowana większość wybiera wtedy rozwiązanie jakim jest ćwiczenie w domu. Czy jest to jednak dobra opcja? Czy karnet na siłownię nie okazałby się lepszym rozwiązaniem? Bez obaw, przedstawiamy zarówno plusy jakie minusy ćwiczenia w domu oraz na siłowni. Sprawdźcie sami!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/silownia-czy-cwiczenie-w-domu/

Siłownia – plusy i minusy 

Chyba największą wadą i tutaj już każdy powinien się domyślać o co chodzi. Jest to fakt, że za siłownię musimy zapłacić – i to sporo. Karnety na siłownię są naprawdę przeróżne. W niektórych siłowniach dostaniemy tańszy karnet, w innych droższy. Czasami oferują nam nielimitowany dostęp, innym razem tylko na wyznaczone ilość godzin czy też dni w tygodniu lub miesiącu. Na początku zorientuj się jak to wygląda w przypadku siłowni znajdujących się w twojej okolicy. Głupotą będzie dojeżdżanie do innego miasta, tylko na siłownię; ponieważ dodatkowo będziemy musieli zapłacić również za paliwo. Co niesie za sobą dodatkowe koszty.

Idąc na siłownię oczekujemy jednak tego że będziemy pod fachową opieką specjalistów. Osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z siłownią lub mają problemy z jakąś partią ciała i nie wiedzą za bardzo jak ćwiczyć, będą miały po przyjściu na siłownię problem. Jeżeli nie poproszę o pomoc pracownika lub nie zatrudnią do tego instruktora. Najlepszą opcją będzie wybranie trenera personalnego. Nie jest to jednak mały koszt za taką przyjemność za godzinę zapłacimy od 70 do 150 zł. Posiadanie trenera personalnego nie ogranicza się jedynie do ćwiczeń na siłowni. Może on również rozpisać dietę oraz plan treningowy, a także poćwiczyć z Tobą poza siłownią na przykład w parku na świeżym powietrzu. 

Jednym z większych plusów jest zdecydowanie to, że (chociaż zabrzmi to dziwnie) możesz wyjść z domu. Kontakt z innymi ludźmi jest bardzo ważny, ponieważ dzięki temu uda się nam nie zwariować. 

Ćwiczenie w domu – plusy i minusy

Jeżeli chodzi o ćwiczenia w domu największy minus to zdecydowanie brak motywacji. W domu co chwila coś nas rozprasza i odciąga. 

W przeciwieństwie do siłowni ćwiczenia w domu są całkowicie darmowe. W sieci znajduje się dużo filmików, dzięki którym możemy skoczyć w dres i zacząć ćwiczyć. Nic was nie ogranicza!

Zobacz też: http://www.prywatnezdrowie.pl/jak-zrezygnowac-z-picia-napojow-gazowych/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here