Źródła ciepła w domu

Energię do ogrzewania domu uzyskuje się z tradycyjnych źródeł ciepła, takich jak gaz, olej, węgiel lub odnawialnych źródeł energii. Do odnawialnych źródeł należy energia ciepła ziemi, ciepła powietrza, energia słoneczna i energia wiatru. Przed podjęciem decyzji o wyborze najodpowiedniejszego źródła energii należy wziąć pod uwagę dostępność tych źródeł, minimalizacja kosztów pozyskania energii oraz ochronę środowiska.Na co zwrócić uwagę?
Bardzo ważna kwestią, która powinna decydować o wyborze rodzaju źródła ciepła jest moc. Musi ona bowiem pokryć zapotrzebowanie naszego domu na ciepło. Poza komfortem cieplnym, o zapotrzebowaniu na moc decyduje też zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową. Taka moc jest większa niż ta, która jest niezbędna dla centralnego ogrzewania.

Źródła odnawialne
Bardzo często źródła odnawialne stanowią pewnego rodzaju wsparcie dla tradycyjnych rozwiązań, np. wykorzystanie energii słonecznej przez kolektory słoneczne wspomaga produkcję ciepłej wody użytkowej.

Dokonując wyboru najodpowiedniejszego źródła ciepła w domu, należy wziąć pod uwagę, że jest to proces wieloaspektowy. W pierwszej kolejności należy przede wszystkim określić rzeczywiste zapotrzebowanie na ciepło. Ponadto, warto wziąć pod uwagę preferencje użytkowników, takie jak koszty pozyskania energii, koszty nośnika, wygoda korzystania ze źródeł ciepła, czy też dbałość o środowisko.

www.ttools.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRolety malutkie
Następny artykułParkiety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here