Żaluzje drewniane – plusy i minusy ich posiadania

Żaluzje drewniane mogą okazać się idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie naturalne piękno, a także prostotę połączoną z funkcjonalnością. Jest to bardzo dobra alternatywa dla produktów szklanych i aluminiowych. Poza tym, warto poznać inne cechy, sprawiające, że żaluzje drewniane zyskują na popularności.Zalety żaluzji drewnianych
Jedną z zalet żaluzji drewnianych jest ich naturalny design, który przede wszystkim sprawdza się we wnętrzach eleganckich i klasycznych. Ponadto, bogaty wachlarz odcieni oraz ich ciekawy wygląd pozwalają na skomponowanie żaluzji z innymi drewnianymi elementami wyposażenia, takimi jak np. meble czy ramy okienne.
Warto wiedzieć, że żaluzje drewniane są bardzo proste w użytkowaniu; dzięki nim możemy regulować nasłonecznienie pokoju oraz ochronić się przed niechcianymi spojrzeniami sąsiadów.

Wady żaluzji drewnianych
Niestety, żaluzje drewniane posiadają też swoje wady. Drewniane listwy tych żaluzji, jako materiał naturalny, mogą ulegać wykrzywieniu i wypaczeniu. Dla niektórych użytkowników problemem może okazać się też zmienny układ słojów oraz niska powtarzalność barw. Producenci żaluzji drewnianych zalecają, aby montować je w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności. Poza tym, dużym, utrudniającym życie minusem takiego rozwiązania może okazać się także trudność w czyszczeniu żaluzji.

domosia.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZalety okien drewnianych
Następny artykułDomy innowatorskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here