Każde dziecko bardzo lubi tańczyć i można to zauważyć zaraz po tym, jak maluch nauczy się chodzić. Zabawy połączone z ruchem i tańcem podejmowane są u dzieci zupełnie spontanicznie. Poruszanie się w rytm muzyki to dla dziecka świetna zabawa, która powoduje w jego organizmie wzrost hormonu szczęścia. Dzięki temu jest ono bardziej radosne, wyraża przy tym swoje uczucia i emocje. Jak się okazuje, taniec ma bardzo duże znaczenie w życiu małego człowieka.

Co taniec rozwija?

Jednym z elementów, na który taniec ma bardzo dobry wpływ jest psychomotoryka dziecka. Dziecko musi wytrwać w konkretnej pozycji, nauczyć się ruchów i kontrolowania ich. Zwiększa się jego wytrzymałość i polepsza koordynacja ruchowa. Maluch ma coraz to lepszą koncentrację, chce się nauczyć nowych ruchów i kroków, aby dorównać rówieśnikom. Nie trudno się też domyślić, że tym samym dziecko stale ćwiczy swoją pamięć.

Czego taniec uczy?

Taniec uczy przede wszystkim dyscypliny, współdziałania w grupie i poczucia rytmu. Dziecko musi się dostosować do swoich rówieśników i prowadzącej zajęcia osoby. Uczy się świadomości własnego ciała poprzez doświadczenie ruchów oraz ich konkretyzacji.

Jak jeszcze taniec wpływa na życie dziecka?

Taniec wywołuje radość, inspiruje i jest po prostu przyjemny. Zajęcia taneczne prowadzone przy muzyce oddziałują na emocje dziecka, rozwijają wyobraźnię i pozwalają odreagować. Każdemu zdarza się mieć zły humor, bez względu na wiek. Szkoła tańca w Katowicach oferuje zajęcia dla najmłodszych podczas których Twoja pociecha będzie mogła się wyszaleć i nauczyć kroków, które z pewnością jej się w przyszłości przydadzą. Wszak już niedługo zaczną się pierwsze bale karnawałowe dla przebierańców, podczas których można zauważyć, które dzieci radzą sobie lepiej od innych.

Wyjazd taneczny – dlaczego warto zapisać na niego dziecko?

Początkiem każdego roku kalendarzowego dzieciaki mają ferie, czyli dwa tygodnie wolnego od szkoły. Jest to dobry moment, aby wysłać pociechę na zimowy obóz taneczny, podczas którego będzie mnóstwo tańca i innych ciekawych atrakcji. Obóz dla dzieci jest świetną alternatywą dla dwutygodniowego pobytu w domu. Wysyłając dziecko na zorganizowany wyjazd zyskujesz pewność, że będzie pod profesjonalną opieką i z pewnością nie będzie się nudzić. Twoja pociecha miło spędzi czas, nabędzie nowe umiejętności, nawiąże ciekawe znajomości, a przy tym nauczy się samodzielności i radzenia sobie w bez rodziców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here