Samsung AddWash bez tajemnic

Kiedy robimy pranie, zwłaszcza w pośpiechu, często zdarza się, że zapominamy dorzucić do pralki kilka rzeczy wymagających odświeżenia. W efekcie stosujemy jedno z dwóch rozwiązania w tej sytuacji: czekamy do kolejnego prania lub błyskawicznie po skończeniu pierwszej tury nastawiamy kolejną. Trzeba przyznać, że żadna z tych opcji nie jest szczególnie dobra – albo skazujemy się na ograniczenie garderoby na czas oczekiwania do kolejnego prania, albo na wyższe rachunki za wodę i prąd. Z pomocą w tej sytuacji nadchodzi Samsung AddWash, czyli innowacyjny system prania proponowany przez markę Samsung. Co to takiego?

Samsung AddWash – na czym polega?

Krótko mówiąc, Samsung AddWash to system umożliwiający dorzucanie różnych elementów odzieży w dowolnym momencie podczas prania. Aby zrozumieć, jak działa ta technologia, warto jednak zagłębić się nieco w szczegóły. Pierwsza ważna i zdecydowanie rewolucyjna sprawa to dodatkowe małe drzwiczki znajdujące się w górnej części okrągłej klapy zamykającej wsad pralki. Ich otwarcie jest możliwe, gdy temperatura wewnątrz bębna nie jest zbyt wysoka – nie może przekraczać 50 stopni Celsjusza. Pranie zatrzymujemy, wciskając przycisk startu i pauzy na interfejsie pralki. Następnie należy otworzyć wspomniane już mniejsze drzwiczki – dzięki temu nie ma ryzyka wylania wody z bębna, ponieważ są one umiejscowione wystarczająco wysoko, aby temu zapobiec. Pranie można zatrzymać w dowolnym momencie, aby dorzucić zapomniane rzeczy, ale nie tylko – delikatniejsze tkaniny prane ręcznie można dorzucić jedynie do płukania lub wirowania. Dzięki temu można mieć pewność, że ulubione ubrania są bezpieczne oraz prane w odpowiedni sposób. Obsługa systemu AddWash jest bardzo prosta i każdy użytkownik pralki na pewno sobie z nią poradzi.

Co z tego wynika?

Pralki z systemem Samsung AddWash są zwykle dość drogie, ale naszpikowane przydatnymi, ułatwiającymi życie funkcjami, a dodatkowo – obejmuje je bardzo długa, bo zwykle 10-letnia gwarancja. W przypadku osób, którym często zdarza się zapomnieć o wrzuceniu do prania jeszcze kilku rzeczy, ta opcja może okazać się bardzo przydatna – zamiast wstawiać kolejne pranie zaraz po zakończeniu pierwszego, wystarczy wcisnąć przycisk i dorzucić odzież do bębna. To z kolei przekłada się na zużycie energii, wody oraz zmniejszenie rachunków! Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że nie każda część garderoby zmieści się w małych drzwiczkach pralki. Choć są one dość szerokie, z okryciami wierzchnimi, kocami czy pościelą może być problem – będą one prawdopodobnie zbyt duże. Niemniej jednak taka pralka na pewno sprawdzi się w wielodzietnych domach, gdzie zawsze znajdzie się coś do prania. Samsung AddWash to także wietrzenie bębna po praniu bez konieczności otwierania całych drzwiczek – wystarczy uchylić te małe, co pozwoli zaoszczędzić przestrzeń i uchronić estetykę pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here