Przyczyny cellulitu

Nie istnieje jeden konkretny czynnik odpowiedzialny za powstanie cellulitu. Etiopatogeneza tej przypadłości jest bardzo złożona i nadal nie do końca poznana. Pomimo wielu badań naukowych ciągle nie znamy wszystkich czynników ryzyka odpowiedzialnych za pojawianie się tej krępującej i wstydliwej przypadłości. Jednak wiedza na temat cellulitu wśród specjalistów jest coraz większa, wszystko dzięki licznym badaniom i artykułom naukowym, które ukazują się w prestiżowych czasopismach poświęconych medycynie estetycznej i kosmetologii.

Jedną z prawdopodobnych przyczyn powstawania cellulitu są utrwalone, wrodzone lub nabyte wady postawy. Wady takie jak kifoza piersiowa lub lordoza piersiowa, a również boczne skrzywienie kręgosłupa, nazywane popularnie skoliozą może przyczynić się gorszego ukrwienia dolnych partii ciała, które są przecież szczególnie narażone na powstawanie cellulitu. Skrzywiony kręgosłup powoduje ucisk kręgów i krążków międzykręgowych na naczynia krwionośne (tętnicze i żylne), co sprawia, że mniej krwi dociera do komórek tłuszczowych brzucha i kończyn dolnych. Konsekwencją takiego układu jest nagromadzenie w tych partiach produktów przemiany materii, takich jak dwutlenek węgla, kwas moczowy, wolne rodniki tlenowe. To tylko jedna hipoteza na temat powstawania cellulitu. Wymaga ona potwierdzenia w dalszych badaniach naukowych, które jak mamy nadzieję, pomogą rozwiązać trwale problem cellulitu u kobiet.

Wielu z nas zastanawia się od czego powstaje cellulit. Według lekarzy i specjalistów medycyny estetycznej pojedynczy czynnik nie jest w stanie rozwinąć cellulitu, musi dojść do nałożenia się na siebie przynajmniej kilku czynników ryzyka. Co ciekawe, cellulit może mieć podłoże genetyczne, jeśli matka cierpi na zaawansowany cellulit (czwartego stopnia), to możliwe, że i jej córka będzie w przyszłości zmagać się z tym trudnym problemem. Cellulit jest w pewnym sensie ciągle tajemnicą, a jego zwalczanie jest wyjątkowo trudne i czasochłonne. Jednak naukowcy i lekarze ciągle szukają skutecznego sposobu na uleczenie kobiet z kompleksu cellulitu.

www.cellulit.info.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here