Pranie kurtki puchowej

Pytanie jak prać kurtkę puchową pojawia się co jakiś czas. Powiem, że nie jest to łatwe zadanie. Niewłaściwie wyprana kurtka puchowa może nadawać się tylko i wyłącznie do śmieci. Więc jak prać kurtkę puchową? Podstawowe zasady. Kurtkę puchową pierzemy w pralce samą. Nie dokładamy żadnych innych rzeczy. Kurtka w pralce bardzo mocno nasiąknie wodą. Stanie się bardzo ciężka. Musimy to dobrze przemyśleć, gdyż urwanie bębna zbyt dużym ciężarem nie jest dobrym pomysłem. Może lepiej oddać kurtkę do pralni?
Dobrym pomysłem przy praniu kurtki puchowej jest włożenie do pralki piłeczek tenisowych. Piłki będą rozbijały kurtkę i nie pozwolą jej się zbrylić. Jeżeli nie mamy piłek tenisowych możemy wrzucić skarpetki pozwijane w kule. Będą one miały dokładnie takie samo działanie.
Musimy też pamiętać, że pod żadnym pozorem nie wolno nam kurtki puchowej wirować. To jest raczej dosyć oczywiste i logiczne.
Pytanie jak wyprać kurtkę puchową nie jest tak ważne, jak pytanie jak tą kurtkę wysuszyć. Przede wszystkim, za żadne skarby świata, nie można kurtki powiesić. Cały puch opadnie na dół, porobią się bryły i kurtka będzie nie do uratowania. Kurtkę kładziemy na suszarce. Co jakiś czas trzeba ją strzepnąć, to pozwoli rozbić puch. Trzeba też przekładać kurtkę tak by żadna jej część nie wisiała, tu trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na rękawy, które notorycznie będą z suszarki spadały.
Stosując te wszystkie podpowiedzi, odpowiedź na pytanie jak prać kurtkę puchową, wcale nie jest taka trudna. Musimy pamiętać, że najtrudniejsze jest suszenie. Warto też się zastanowić, kiedy prać kurtkę puchową. Taka kurtka potrzebuje czasu żeby wyschnąć. Susząc się za długo może nabrać nieprzyjemnego zapachu. Dobrym momentem na pranie puchowej kurtki jest lato. Kurtka szybka i równo wyschnie, gdy położymy ją na słońcu. Do tego będzie jeszcze pięknie pachniała. Pranie puchowej kurtki nie jest tak trudne jak się wydaje. Stosując te zasady można sobie z tym poradzić bez problemu trzeba tylko wszystko dobrze zaplanować.

www.prezentbox.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here