Plusy i minusy ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe jest nowoczesnym rozwiązaniem, jednak przed podjęciem decyzji o wyborze takiego rozwiązania, warto poznać jego wszystkie wady oraz zalety.Plusy ogrzewania podłogowego
Jedną z zalet ogrzewania podłogowego jest przede wszystkim korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniach. Ciepło odczuwamy przy stopach, natomiast przy głowie jest chłodniej. W pomieszczeniu o ogrzewaniu podłogowym może być zatem nawet o 2 stopnie chłodniej, niż w przypadku tradycyjnych grzejników. Jednak my nie będziemy odczuwać tej niższej temperatury.

Posiada też ogrzewanie niskotemperaturowe, co za tym idzie, powierzchnie grzewcze są ciepłe, lecz ich temperatura nie przekracza temperatury skóry człowieka.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, ogrzewanie jest niewidoczne, gdyż podłoga gwarantuje większą swobodę aranżacji wnętrz.

Ponadto, ciepło jest oddawane równomiernie w całym pomieszczeniu, a nie tylko w miejscu instalacji grzejnika. Pozwala także na podłączenie obwodu do pompy ciepła, dzięki czemu możemy także zaoszczędzić.

Minusy ogrzewania podłogowego
Dużą wadą tego ogrzewania jest wysoka bezwładność cieplna. Oznacza to powolne nagrzewanie się oraz powolne stygnięcie. Po rozgrzaniu beton przez długi czas pozostaje ciepły, nawet jeśli odetniemy dopływ ciepłej wody do instalacji.

Ponadto, ogrzewanie podłogowe wymaga zaplanowania aranżacji wnętrza przed ułożeniem przewodów w podłodze, tak, aby nie znalazły się pod meblami. Może to bowiem utrudnić rozchodzenie się ciepła.

abcwnetrza.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułParkietów moc
Następny artykułPopularność parkietu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here