Nadmierne, zbyt szybko odrastające tudzież ciemne owłosienie to niestety problem dość wielu osób. W jaki sposób można sobie z nim poradzić? Oczywiście dzisiaj z pomocą przychodzi nam tu medycyna estetyczna oferując nam zabieg depilacji laserowej. Szczególnie dobra w tym zakresie jest klinika medycyny estetycznej Lipoline w Katowicach, czyli depilacja Katowice.

Mity na temat depilacji laserowej

Niestety na temat depilacji laserowej krąży bardzo wiele przeróżnych mitów. Te nieprawdziwe informacje bardzo nam szkodzą, ponieważ przez wiarę w nie, nie decydujemy się na zabieg depilacji laserowej i w efekcie dalej musimy sobie radzić sami z kompleksami. Jakie zatem mity krążą na temat depilacji laserowej?

1) jest to zabieg niebezpieczny

Wiele osób powtarza, że depilacja laserowa to zabieg niebezpieczny, szkodliwie odbijający się na naszym zdrowiu, a nawet powodujący powstanie zmian skórnych czy nowotworów. Rzeczywiście bardzo bardzo rzadko powikłaniem depilacji mogą być lekkie poparzenia, jednak generalnie jest to zabieg w pełni bezpieczny dla każdego.

2) tylko dla pań

To kolejny mit. Otóż epilacja laserowa jest zabiegiem dostępnym dla każdego – zarówno dla pań, jak i dla panów. Dzisiaj nawet można zaryzykować stwierdzenie, że to właśnie coraz częściej panowie korzystają z depilacji laserowej, chcąc usunąć niechciane owłosienie na klatce piersiowej albo na plecach.

3) jeden zabieg wystarczy

Decydując się na depilację laserową trzeba mieć na uwadze, że jeden zabieg może nie wystarczyć. Czasami potrzebnych jest ich kilka, aby dokładne usunąć owłosienie. Osoba prowadząca depilację na pewno będzie w stanie oszacować ilość potrzebnych zabiegów.

4) depilacja laserowa trwale usuwa owłosienie

W niektórych przypadkach udaje się jedną depilacją usunąć całe owłosienie. Niemniej jednak zazwyczaj po kilku latach trzeba powtórzyć część zabiegu.

5) nie można mieć wygolonych nóg

Do zabiegu można mieć ogolone nogi czy inne partie ciała. Nie trzeba czekać z depilacją laserową „aż zarośniemy”.

6) nie nadaje się do włosów ciemnych i gęstych

Wręcz przeciwnie – depilacja laserowa właśnie daje najlepsze efekty u osób, które mają ciemne, mocne, grube włosy!

7) jest to zabieg bolesny

Epilacja laserowa nie powinna być zabiegiem bolesnym. Zazwyczaj odczuwane może być tylko lekkie ukłucia jakby uderzenie gumką recepturką, jednak depilacja Katowice i inne gabinety nakładają specjalny żel, który powoduje, że nawet to nieprzyjemne uczucie znika.

8) wydepilować laserem można tylko ręce, nogi i pachy

Dzisiaj w zasadzie można przeprowadzić depilację laserową całego ciała. Coraz częściej klienci decydują się właśnie na usunięcie owłosienia także z brody, pleców, pośladków, klatki piersiowej.

Depilacje Katowice – najlepszy wybór

Na koniec warto jeszcze raz podkreślić, że szczególnie polecaną kliniką w zakresie depilacji laserowej jest właśnie Lipoline. Tam spotkamy doświadczonych specjalistów, wykwalifikowaną kadrę oraz doskonały sprzęt. W związku z tym zabieg jest bezpieczny i skuteczny.

Więcej o depilacji laserowej dowiesz się na stronie https://lipoline.pl/epilacja-laserowa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here