jakie cechy powinien posiadać krem na zimę?

Sezon zimowy jest trudnym okresem dla naszej skóry zarówno tej na ciele, jak i twarzy. Na zewnątrz narażona jest ona na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak wiatr, czy mróz z kolei w pomieszczeniu na ogrzewanie. Jak zatem zadbać o skórę na naszej twarzy, by jej stan był jak najlepszy zimą? Jaki krem będzie najbardziej skuteczny?

Krem pozbawiony wody

Jeżeli zależy nam na jak najlepszej ochronie naszej skóry na twarzy przed wiatrem i mrozem, powinniśmy zaopatrzyć się w krem pielęgnacyjny, którego skład nie jest oparty głównie na wodzie. Najlepszym wyborem będzie kosmetyk bazujący na tłustym maśle roślinnym lub oleju. Taki krem nie dość, że natłuści w odpowiedni sposób skórę, to jeszcze zapewni jej warstwę ochronną.

Krem „woda w oleju”

Jeżeli posiadamy w domu krem, który w swoim składzie ma wodę, ale nie jest ona na pierwszych pozycjach, możemy go zastosować. Musimy tylko upewnić się, czy dodatkowo posiada on również natłuszczające składniki, na przykład oleje roślinne. Zakazane są kremy o lekkie konsystencji, prawie żelu. W tego typu kosmetyku wody jest zbyt dużo, po wyjściu na mróz dojdzie do jej zamarznięcia, a skutkiem tego będzie przesuszona i podrażniona skóra twarzy.

Przeczytaj też: http://antycenzor.pl/jak-zrobic-naturalny-tusz-do-rzes/

Krem pozbawiony gliceryny

Krem zimowy powinien być też pozbawiony gliceryny, ponieważ ten składnik wiąże wodę, wtedy skóra na mrozie może pękać. Kosmetyki z gliceryną są polecane w sezonie letnim, nie zimowym. Jej zamiennikiem może stać się na przykład wosk pszczeli. Jest to idealny składnik, który zapewni skórze odpowiednią ochronę.

Filtr UV – zimą również są obowiązkowe?

Krem z filtrem chroni naszą skórę przed promieniowaniem UV, które wpływa na nią niekorzystnie. Jest to kosmetyk, który powinniśmy stosować przez cały rok, bez względu czy za oknem świeci słońce, czy pada deszcz. Najlepszym wyborem będzie krem z filtrami mineralnymi, które odbiją niechciane promienie słoneczne, a nie je pochłoną. Jest to obowiązkowy kosmetyk zwłaszcza jak wybieramy się na ferie zimowe i będziemy dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu.

Źródło: https://www.niedomowakura.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here