cellulit

Pomarańczowa skórka niestety lubi pojawiać się na ciele, a gdy już raz się na nim pojawi, niechętnie z niego znika. Sama na pewno znasz bardzo dobrze ten problem. Niby coś tam ćwiczysz i niby na co dzień zdrowo się odżywiasz, a jeszcze do tego każdego wieczoru wsmarowujesz w nogi i ramiona kosmetyki antycellulitowe, a pomarańczowa skórka jak była tak jest, więc koniec końców zaczynasz myśleć, że musisz ją zaakceptować.

Oczywiście akceptacja własnego ciała jest bardzo ważna, ale nie na wszystkie jego defekty musisz się godzić. Nie gódź się zwłaszcza na te, z którymi rzeczywiście jesteś w stanie coś zrobić. A jeśli odpowiednio podejdziesz do tematu, nawet pomarańczowej skórki zdołasz się pozbyć (chociażby częściowo!). Pomogą ci w tym informacje zawarte na stronie wrosinski.pl, które opisują szereg specjalistycznych zabiegów wykorzystywanych właśnie przy walce z pomarańczową skórką. Oczywiście nie musisz stosować ich wszystkich. Wystarczy, że wybierzesz sobie jeden z nich i będziesz go powtarzać regularnie, a już to powinno ci zagwarantować świetne rezultaty.

Skoro starasz się być w miarę aktywna fizycznie, to bardzo dobrze, ale od tej pory staraj się to robić regularnie. Stwórz swój plan treningowy i uwzględnij w nim, w jakich dniach będziesz ćwiczyć. Staraj się trenować przynajmniej co drugi dzień, aby cały czas pobudzać mięśnie do pracy i stymulować je do wzrostu. Twoja skóra efektywnie się ujędrni, a ty przy okazji zyskasz lepsze samopoczucie i więcej energii w ciągu dnia. Nie ma rzeczy lepszej od porządnego zmęczenia po ciężkim i intensywnym treningu. Sama się o tym przekonasz, jeśli tylko zaczniesz ćwiczyć. A twoje treningi nie muszą być wcale jakoś szczególnie trudne czy intensywne. Jeżeli nie jesteś przyzwyczajona do solidnego wysiłku, zacznij chociażby od półgodzinnych spacerów. Nawet ona zdołają świetnie rozruszać twoje ciało.

Po ćwiczeniach czas na dietę. Innej opcji po prostu nie ma. Te wszystkie drogie i reklamowane kosmetyki antycellulitowe nic ci nie dadzą, jeżeli nie zmienisz swojego stylu żywienia i nie przestaniesz jeść pewnych rzeczy. Zrezygnuj przede wszystkim z dosalania potraw. Ogranicz spożycie soli na rzecz różnych innych przypraw oraz świeżych ziół. Koniecznie pij też dużo wody, by nie magazynować jej pod skórą. Nieraz to właśnie niedostateczne nawodnienie jest jedną z głównych przyczyn cellulitu wodnego.

Możesz też każdego dnia wykonywać sobie intensywne masaże skóry, w trakcie których warto by było sięgnąć po kosmetyki antycellulitowe. Wybierz sobie jakąś oliwkę lub olejek i tuż po kąpieli wsmaruj go w uda, pośladki oraz ramiona. Okrężnymi ruchami masuj skórę i prowadź dłonie zgodnie z kierunkiem krążenia krwi. Zawsze zaczynaj masaż od dołu ciała i kieruj się ku górze. Usuwanie cellulitu stanie się też o niebo łatwiejsze, jeżeli skorzystasz z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Postaraj się więc przynajmniej raz na pół roku zafundować swojej skórze porządny kosmetyczny zabieg. Na pewno zadziała on na twoją skórę o wiele lepiej od samej domowej pielęgnacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here