sposoby na wyszczuplenie twarzy

Dbamy o siebie, o swoją dietę, sylwetkę. Ogromną wagę przykładamy do wyglądu twarzy. Wklepujemy krem nawilżający, przeciwzmarszczkowy, używamy korektora, pudrów i różów, by nasza twarz była nieskazitelna, świeża i piękna. A co kiedy mamy pucułowatą twarz? Jak wyszczuplić twarz, by jej kształt był równie piękny co cera, a kości policzkowe odpowiednio podkreślone? Jest kilka sposobów, by twarz wyszczuplić optycznie i faktycznie pozbyć się pucułowatych policzków.

Fryzura wyszczupli twarz

Odpowiednio dobrana fryzura jest w stanie optycznie wyszczuplić twarz. Kiedy mamy okrągłą buzię powinnyśmy stawiać na loki, fale, asymetryczne cięcia oraz kilkuwarstwowe cieniowanie. Dobrze sprawdzają się również fryzury, w których nasze włosy są uniesione, co optycznie odejmuje nam kilka kilogramów. Świetnie sprawdzi się także dłuższa prosta grzywka zaczesana na bok.

Makijaż wyszczupli twarz

Możemy w piękny i naturalny sposób wyszczuplić twarz poprzez właściwe wykonanie codziennego makijażu. Wystarczy kilka trików i poznanie sztuki malowania policzków i nakładania podkładu, pudru oraz bronzerów. Warto nałożyć na twarz podkład w dwóch odcieniach. Jaśniejszy powinnyśmy nałożyć na całą twarz, a ciemniejszy w miejsca, które chcemy optycznie wyszczuplić czyli zbyt duży nos, czoło lub brodę. Kolejnym krokiem w modelowaniu twarzy makijażem jest nałożenie pudru brązującego. Aby wyszczuplić twarz musimy nałożyć puder ruchami ku górze, w stronę uszu na policzki, tuż pod kością policzkową. Ostatnim etapem wyszczuplenia twarzy make-upem jest nałożenie różu na policzki. Nakładamy go nad kością policzkową i na niej.

ćwiczenia wyszczuplające twarz - jakie wykonać

Masaż wyszczupli twarz

Masaż powinniśmy poprzedzić wykonaniem peelingu twarzy, następnie delikatnie osuszyć twarz ręcznikiem. Masaż wykonujemy od dołu, od szyi aż do góry twarzy. Na początku masaż powinien być on delikatny, a z czasem coraz bardziej intensywny.

Ćwiczenia wyszczuplające twarz

Aby nasza twarz była piękna i szczupła bez makijażowych trików niezbędny jest odpowiedni trening. Nic nie pobudzi, wygładzi, ujędrni i wyszczupli naszej twarzy lepiej niż ćwiczenia wyszczuplające twarz. Wile z tych ćwiczeń możemy wykonywać o każdej porze w ciągu dnia, nawet przy pracy lub w czasie innych zajęć. Wystarczy, że przez kilka minut będziemy wykonywać ruchy okrężne głowy raz w jedną, a raz w drugą stronę lub nadymać policzki czy poruszać na boli zamkniętymi ustami. To doskonałe ćwiczenia, które wyszczuplą twarz, ujędrnią ją i zniwelują pierwsze pojawiające się na naszej twarzy zmarszczki mimiczne. zmarszczki mimiczne. Innym ćwiczeniem pomagającym wyszczuplić twarz jest otwarcie bardzo szeroko ust i ruszanie żuchwą w górę i dół okrężnymi ruchami. Świetnie sprawdza się także głośne powtarzanie głosek: A, I, U, O, Y. Ważne, by wszystkie ćwiczenia wyszczuplające twarz wykonywać systematycznie, najlepiej każdego dnia. Jednorazowy trening twarzy nie przyniesie nam zamierzonych efektów. Na szczęście ćwiczenia są na tyle przyjemne i mało pracochłonne, że bez problemu można poświęcić kilka minut, na to by poprawić jędrność swojej warzy, wyszczuplić ją, odmłodzić i sprawić, że będzie piękniejsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here