Jak efektownie przystroić stół na imprezę

Organizując imprezę – zarówno domową, jak i plenerową – warto pomyśleć o odpowiednim wystroju stołu. Jakie elementy są ważne? Do czego może przydać się dziurkacz ozdobny? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Obrus lub serweta – absolutne must have

Jeżeli zabierasz się za przystrajanie stołu na imprezę, warto przede wszystkim wybrać odpowiedni obrus lub serwetę. Najbardziej klasyczne jest oczywiście białe przykrycie stołu, ale wszystko zależy od Twojej fantazji. Jeżeli właściwie wybierzesz zastawę i dodatki, z powodzeniem sprawdzi się nawet brązowy albo zielonkawy obrus. Jeśli natomiast znudziły Ci się Twoje obrusy, bo są już stare i niemodne, możesz zdecydować się na ich delikatny tuning. Przy większej ilości czasu możesz podjąć się wykonania fantazyjnych przeszyć, zakładek lub innych przeróbek. Gdy szukasz jednak czegoś, co zrobisz szybko i bezproblemowo, możesz natomiast postawić na dziurkacz ozdobny. Te o nieco mocniejszych ostrzach poradzą sobie nie tylko z papierem, ale i z materiałem. Możesz zatem wykonać fantazyjne ozdoby obrusu, które urozmaicą Twój imprezowy strój.

Stroiki i fantazyjne bibeloty

Stół na imprezę nabiera również innego wyrazu, kiedy użyjemy efektownych dodatków. Możesz w tym celu wykorzystać ładne świeczniki, gotowe stroiki albo bukiety kwiatów. Możesz też postawić na nieco bardziej wymagające ozdoby, wykonane samodzielnie. Świetnie w tym zakresie sprawdzi się dziurkach ozdobny. Możesz z niego wyciąć kilkadziesiąt albo kilkaset wzorów, które po prostu rozrzucisz na stole, tworząc z nich oryginalny bieżnik. Ten sam motyw możesz też wykorzystać do wykonania oryginalnych serwetników. Wystarczy wyciąć (nawet papierową lub aluminiową) obręcz, do której włożymy serwetkę i ozdobić ją szeregiem, wyciętych, drobnych ozdób.

Kluczem do sukcesu jest zastawa

No i oczywiście nie można zapominać o zastawie. W każdym domu powinien znaleźć się taki „komplet dla gości”, który wykorzystasz podczas szczególnych okazji. Talerze głębokie, płytkie, filiżanki oraz podstawki muszą do siebie pasować. Zwróć zatem uwagę na to, czy na pewno posiadasz wszystkie elementy swojej zastawy i czy możesz swobodnie przyjąć określoną liczbę zaproszonych gości. Na imprezy w plenerze, w pracy albo w innych, zewnętrznych warunkach, najczęściej wykorzystuje się natomiast zastawę plastikową lub papierową. Niewątpliwie jest ona nudna i nieszczególnie dobrze wygląda. Taką zastawę można jednak w pewien sposób urozmaicić. Proponujemy wykorzystać dziurkacz ozdobny, taki jak https://www.creativehobby.pl/pol_m_scrapbooking_dziurkacze-ozdobne-207.html. Dzięki nim możemy stworzyć drobne ozdoby, które po prostu przykleimy na kubki i talerzyki. Stół od razu będzie wyglądał lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here