Gdy szablonowości mówimy NIE!

0
1658

Nowoczesne, bardzo oryginalne, niestandardowe, a często także designerskie oświetlenie to coraz częściej norma i absolutny standard. Bo dlaczego, żyjąc w czasach ogromnych możliwości technologicznych, nie wprowadzić do własnego domu czy mieszkania rozwiązań z najwyższej półki estetycznej i funkcjonalnej?

Salonowe włości

Gra światłem niemal w każdym pomieszczeniu mieszkalnym stanowi ogromną rolę – największą zaś chyba odgrywa w przestrzeni salonowej. W tej nowocześnie zaaranżowanej czarować może oryginalnym oświetleniem sufitowym w niecodziennej formie – tu liczy się oryginalność formy, kształtu, koloru – zero szablonowości i klasyki. Im ciekawiej przy suficie, tym później przyjemniej spędzać czas w pięknym, starannie doświetlonym wnętrzu.

Zdobność – niekoniecznie

Designerskie oświetlenie do nowocześnie urządzonych wnętrz nie oznacza dziś wcale, że celuje się w rozwiązania mocno dekoracyjne. Wręcz przeciwnie – stawia się raczej na prostotę i klasykę, ale nikt nie powiedział, że w standardowej formie. Wystarczy zrezygnować z wielości elementów wypukłych, frędzli i innych miejsc gromadzenia kurzu.

Pojedyncze egzemplarze w cenie

Oryginalne formy oświetlenia dedykowane są głównie wnętrzom nowoczesnym – tym, w których inwestorzy nie boją bawić się formą, kolorem czy kształtem bryły. W dobrych sklepach z designerskim oświetleniem znajdziemy więc jedyne w swoim rodzaju lampy witrażowe, z tworzyw sztucznych, o niespotykanych kształtach czy ciekawych formach żarówek dekoracyjnych. Niecodzienne wykorzystanie metalu czy ceramiki jest równie często poszukiwane.

Nie bójmy się łączyć

Różnorodność oświetlenia – od kinkietów, lamp stojących, stołowych, wiszących, plafonów, po listwy ledowe sprawia, że możliwości aranżacyjne dostępne współcześnie są naprawdę ogromne. Warto z pomysłem łączyć rozmaite formy oświetlenia by w efekcie finalnym zyskać dostęp do wnętrza zupełnie wyjątkowego – zaaranżowanego po naszemu, z widocznym w każdym calu pięknem.

Tak świetliście po prostu chce się żyć, a designerskie oświetlenie może w tym tylko pomóc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here