Drzwi przesuwne bezramowe - więcej przestrzeni w domu

Zdobywające obecnie coraz większą rzeszę entuzjastów nowoczesne budownictwo w większości opiera się na konstrukcjach powstających z połączenia dużych powierzchni szklanych z elegancką stalą. Duże okna oraz drzwi przesuwne bezramowe są podstawą budowania w takim stylu.

Czym charakteryzują się drzwi przesuwne bezramowe?

W przeciwieństwie do sprawiających wrażenie ciężkości oraz ograniczających widoczność tradycyjnych rozwiązań, tego rodzaju skrzydła drzwiowe posiadają duże powierzchnie szklane oraz wąskie ramy aluminiowe, które jednak są bezpieczne, trwałe i pozwalają na długoletnie użytkowanie.

Tafle szklane używane do produkcji drzwi przesuwnych w systemie bezramowym są specjalnie wzmocnione przy użyciu najnowszych technologii. Mogą być stosowane w drzwiach nawet potrójnie, co daje znakomite efekty oszczędności energii cieplnej.

Gdzie znajdują zastosowanie przesuwne drzwi z systemem bezramowym?

Tego rodzaju drzwi można spotkać przede wszystkim jako łączniki pomiędzy wnętrzem budynku a tarasem. Często stanowią świetne połączenie z bardzo ostatnio modnymi zimowymi ogrodami.

W budynkach komercyjnych drzwi przesuwne bezramowe są wykorzystywane do łączenia eleganckich pomieszczeń biurowych, handlowych i hotelowych. Właściwie obecnie na rynku tego rodzaju obiektów budownictwo w stylu łączącym stal ze szkłem powszechnie dominuje.

Systemy szklanych drzwi, w których ramy i futryny nie wychodzą na pierwszy plan mają szerokie zastosowanie w budownictwie wielkogabarytowym, gdzie tworzą jasne, niczym nieograniczone przestrzenie.

Jakie zalety posiadają drzwi przesuwne produkowane w systemie bezramowym?

W nowoczesnym budownictwie stawia się przede wszystkim na duże, jasne przestrzenie. Całość powinna harmonijnie łączyć się z otoczeniem, a widoki na zewnątrz budynku mają zastępować tradycyjne ozdobne oprawy okien.

Duże powierzchnie szklane dają możliwość podziwiania widoków na zewnątrz budynku, a dodatkowo doświetlają wnętrze najbardziej przyjaznym światłem dziennym.

Specjalnie opracowane szkło stosowane do produkcji drzwi jest niezwykle odporne na stłuczenie, stanowi bezpieczny element mieszkania, a także zapobiega utracie ciepła, a w słoneczne dni pozwala na dogrzanie wnętrza energią słoneczną.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here