Co można zrobić ze starym pojazdem?

Zazwyczaj mamy spory sentyment do swojego pierwszego samochodu. Mimo iż kompletnie nie nadaje się on już do jazdy i najchętniej wymienilibyśmy go na coś nowego, dalej trzymamy go w swoim garażu i boimy się zainwestować w kolejne auto. Powinniśmy jednak właśnie tak postąpić. Jeżdżąc niekompletnym lub niesprawnym pojazdem, stajemy się zagrożeniem na drodze i możemy zupełnie mimowolnie doprowadzić do poważnego wypadku. Zdecydujmy się więc na zakup nowego auta, a tego starego jak najszybciej się pozbądźmy. Zrobimy to bez trudu.

Doskonałym miejscem do pozostawienia starego pojazdu jest auto komis zgorzelec. Tego rodzaju placówki są na tyle popularne, iż bez trudu powinniśmy je znaleźć w okolicy swojego miejsca zamieszkania. W wolnym czasie udajmy się do nich bądź odnajdźmy ich strony internetowe, aby spojrzeć na cennik ich usług. Oczywiście każde auto wyceniane jest oddzielnie. Musimy przyjechać nim bezpośrednio do wybranego komisu samochodowego lub skorzystać z usług takiej placówki, która oferuje dojazd do miejsca zamieszkania potencjalnego klienta. Dowiedzmy się, ile pieniędzy otrzymalibyśmy za swój samochód i jeśli będą one dla nas satysfakcjonujące, od razu go sprzedajmy. Czasem jednak auto komis zgorzelec zaproponuje nam zbyt niską cenę za możliwość skupu starego auta, dlatego z jego oferty możemy niechętnie skorzystać. Co wtedy mamy zrobić ze zniszczonym pojazdem? Wybór mamy jeden – możemy oddać je już tylko na złomowisko. Za zezłomowanie pojazdu dostaniemy maksymalnie kilkaset złotych. Mimo wszystko lepiej mieć te pieniądze w kieszeni, aniżeli nic nie zyskać na pozbyciu się starego auta.

Nie możemy oczekiwać nie wiadomo jak dużych pieniędzy za samochód, który już od dawien dawna nie działa w sposób prawidłowy. Cieszmy się zatem nawet tym tysiącem złotych, jakie zaproponuje nam za jego sprzedać auto komis zgorzelec. Samochody w naprawdę kiepskim stanie możemy już tylko zezłomować. Czasami jest to jedyne dobre rozwiązanie, dlatego i na nie powinniśmy się w pewnych sytuacjach zdecydować.

www.auto-poradnik.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWypadek na trasie
Następny artykułCzęści do samochodów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here