Ciekawa strona internetowa

W dzisiejszych czasach prawie każdy obywatel powyżej dwunastego roku życia (a czasem nawet i szybciej) ma dostęp do internetu i przegląda strony internetowe. Każdy, kto serfuje trochę w internecie wie, że strony mogą być dobre i złe, stworzone bardziej przejrzyście i mniej, zawierać właściwe, sprawdzone i merytoryczne informacje, lub nie. Na niektóre strony wracamy częściej, na inne wchodzimy raz i potem o nich zapominamy. Czym więc powinna się charakteryzować ciekawa strona internetowa?

Zaczynając od początku – każda strona internetowa posiana swoje logo, które jest zlokalizowane w górnej części, jak również wyświetla się czasami na pasku przy nazwie. Logo powinno być dopasowane do treści, nie może być za bardzo skomplikowane. Optymalnie, powinno zawierać nie więcej niż trzy kolory. Te kolory powinny się potem pojawiać na całej naszej witrynie, żeby tworzyć spójny obraz naszej marki.

A co z treścią? Musi być oczywiście zweryfikowana i merytoryczna. Dobrze, żeby posiadała odnośniki, czyli linki do innych przydatnych stron czy narzędzi. Co to jest link? To taki sposób formatowania tekstu na stronie, by po najechaniu i kliknięciu w dane słowo otwierała nam się nowa strona (w tej samej bądź nowej zakładce). Każdy artykuł na naszej stronie powinien być opatrzony datą i nazwiskiem osoby, która go stworzyła. Dobrze by było, gdyby była możliwość kontaktu z autorem, bądź przez maila, lub w komentarzu pod artykułem.

Podsumowując, jeśli zastosujesz się do powyższych rad, na pewno stworzysz ciekawą i wartościową stronę internetową!

kosmetomania.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here