Audi A1 opinie

Audi A1 to samochód osobowy z klasy samochodów miejskich, z segmentu B, który jako jedyny spośród przedstawicieli marki Audi produkowany jest w Belgii. Model A1 to zaprezentowany w 2010 roku niewielki Hatchback, który szybko się spodobał i zyskał sporą grupę nabywców. Zbudowano go na tej samej płycie podłogowej co Volkswagen Polo V i Seat Ibiza IV.
Pierwotnie model ten produkowany w trzydrzwiowej wersji nadwozia, a po dwóch latach, czyli w połowie roku 2012 rozpoczęła się produkcja pięciodrzwiowego Sportbacka. Model A1 to nastepca modelu A2-modelu, który nie doczekał się komercyjnego powodzenia.
Audi A1 opinie ma na ogół pozytywne wśród osób, które cenią sobie dobre jakościowo i wizualnie samochody do jazdy miejskiej, bowiem model ten ma opinię typowego mieszczucha głównie przez swoje niewielkie rozmiary. Dobrymi opiniami cieszy się silnik w tym modelu, który pozwala na bardzo dynamiczną jazdę.
Za konkurenta Audi A1 uważa się produkowanego przez koncern BMW Mini, jednak na korzyść A1 działa fakt, ze nie jest ono kojarzone wyłącznie z kobiecym samochodem, tak jak to jest w przypadku Mini.
Model A1 nie jest żadną nowością, nie można tu mówić o stylistycznej rewolucji-Audi zaprezentowało tym modelem dość konserwatywną stylistykę, nie oznacza to jednak, że samochód nie spełnia wizualnych oczekiwań-jest on dość popularny i zyskał wielu zwolenników, także dzięki swojemu wyglądowi. Wnętrze Audi może wydawać się nieco ascetyczne, jednak wszystkie elementy to jakość z najwyższej półki.
Wersja pięciodrzwiowa ma swoje zalety w miejskim użytkowaniu-w jej przypadku przednie drzwi są kilka centymetrów krótsze, co ułatwia ich otwieranie na przykład na zatłoczonym parkingu, oraz dzięki tylnym drzwiom wygodnie można coś umieścić na tylnej kanapie.
Audi A1 to model raczej miejski, ponieważ przez jego rozmiar raczej ciężko nazwać go samochodem rodzinnym- ma stosunkowo niewiele miejsca na tylnej kanapie, oraz niezbyt pojemny bagażnik. Oczywiście wśród grona sympatyków tego modelu są także rodziny, ale najlepiej jednak sprawdzi się on jako samochód do dojazdów do pracy.

www.getmoto.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAudi A4 spalanie
Następny artykułKultura i obyczaje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here