Wycieczka do stolicy Francji, czyli Paryża

Większość ludzi uwielbia podróżować. Dużą popularnością wśród polskich podróżujących cieszą się wycieczki do największych stolic w Europie, m. in. Paryża.

Jeżeli interesuje Was miasto Paryż – wycieczka do tej stolicy powinna być odpowiednio zaplanowana. Oczywiście bardzo ważny jest środek transportu, aby był tani i wygodny. Najlepiej skorzystać z jednej z tanich linii lotniczych, które oferują liczne loty do stolicy Francji z kilki lotnisk w Polsce. Na wycieczkę do Paryża można także wybrać się autokarem, albo własnym samochodem. Do tego przepięknego miasta z wieżą Eiffla można także spróbować dostać się pociągiem.
Jeżeli chcemy odwiedzić Paryż – wycieczka nie obejdzie się bez odpowiedniego zakwaterowania. W Paryżu znajdziemy bardzo dużo hoteli, moteli i hosteli, które oferują noclegi o przeróżnym standardzie, a także o przeróżnej cenie. Z tego względu każdy znajdzie coś dla siebie. Rezerwując nocleg pod uwagę, poza ceną, powinniśmy wziąć także lokalizację, a także takie kwestie jak darmowy internet oraz całodobowa recepcja. Pamiętajmy, że warto znaleźć taki hotel, który w swojej ofercie ma także wyżywienie.
Zwiedzając Paryż – wycieczka w tym mieście musi odhaczyć kilka obowiązkowych atrakcji turystycznych. Stolica Francji prawie każdemu kojarzy się z więżą Eiffla. Z tego względu nasz pobyt w tym mieście powinniśmy rozpocząć od zobaczenia tego niezwykłego cudu architektonicznego. Sama wieża została zbudowana pod koniec XIX wieku. Wieża zlokalizowana jest w zachodniej części Paryża na Polach Marsowych. Niedaleko przepływa słynna rzeka Sekwana.
Zastanawiając się jakie atrakcje turystyczne oferuje jeszcze Paryż – wycieczka powinna zaprowadzić nas do jednego z największych muzeów sztuki na świecie, czyli słynnego Luwru. Turyści z całego świata przyjeżdżają do stolicy Francji po to, aby zobaczyć niezwykłe i unikatowe dzieła sztuki znajdujące się w tym muzeum. W Luwrze zobaczymy dzieła sztuki z różnych stron świata, a co za tym idzie z różnych kultur. To właśnie w paryskim Luwrze możemy podziwiać najsłynniejsze dzieło Leonardo Da Vinci, czyli obraz Mona Lisa.
Zwiedzając Paryż – wycieczka, którą sobie zaplanujemy powinna nas także zaprowadzić do innych atrakcji turystycznych tego miasta. W mieście znajduje się słynna Katedra Notre-Dame. Jest to jedna z najciekawszych i największych katedr na świecie. W świątyni możemy podziwiać przepiękne witraże, rzeźby, a także imponujące organy.
Będąc w Paryżu powinniśmy zobaczyć także Łuk Triumfalny, a także przeróżne pałace, kościoły i zabytkowe budynki, które na pewno zachwycą nas swoim pięknem. Stolica Francji, to także klimatyczne uliczki, na których znajduje się pełno małych knajpek, w których napijemy się wina, a także zjemy różne smaczne potrawy.
Jeżeli interesuje Ciebie Paryż – wycieczka do tego pięknego miasta powinna zostać zrealizowana. Taką wycieczkę możesz zaplanować i przygotować samemu, a możesz także skorzystać z licznych biur podróży. Pracownicy biura podróży na pewno posłużą fachową i rzetelną radą jak najlepiej powinna wyglądać taka wycieczka.

fabrykapodroznika.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacje na Mazurach
Następny artykułZabiegi kosmetyczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here