Meble idealne do sypialni

Projektując sypialnię, dobrze jest rozważyć, czy będzie ona pełniła także funkcję garderoby. Nie każdy z Nas ma w domu taki luksus, aby pozwolić sobie na dwa oddzielne pomieszczenia, które będą pełniły dwie różne funkcje. Często zatem sypialnia stanowi miejsce jednocześnie służące do spania jak i przechowywania rzeczy.
Jakie w takim razie wybrać meble, aby były one pojemne, a jednocześnie wkomponowały się w ogólną aranżację sypialni i tworzyły spójną całość z pozostałą częścią mieszkania.

Na rynku jest ogromny wybór modeli oraz kolorów mebli, które świetnie wyglądają w sypialniach urządzonych w różnych stylach. Tylko od nas samych, zależy na jaki rodzaj się zdecydujemy.
Do małej sypialni ciężko będzie wstawić ogromną, pięciodrzwiową szafę. Ten rodzaj szafy, świetnie odnajdzie się w sypialni o większej powierzchni. W mniejszej , komody do sypialni mogą się okazać idealnym rozwiązaniem. Są one pojemne, mogą mieć jednocześnie i szuflady i drzwiczki z półkami. Komody do sypialni warto także inaczej wybierać będąc osobą samotną, a inaczej mając partnera czy partnerkę. Warto także zwrócić uwagę na wysokość komody do sypialni oraz jej głębokość. Konkretna wysokość, może się okazać pomocna lub wręcz przeciwnie chociażby przy umieszczeniu telewizora lub podręcznych drobiazgów. Jej głębokość z kolei może być ważna biorąc pod uwagę ilość szuflad oraz pojemność.

Meble do sypialni to nie tylko komody. Najważniejszym meblem w sypialni jest przecież łóżko. Mebel ten powinien zostać dobrany indywidualnie do osób, które będą w niej spały. Ważna jest wysokość łóżka oraz rodzaj materaca. Są osoby które świetnie wysypiają się na miękkich materacach oraz takie które potrzebują twardego materaca.
Łóżko może być meblem wykonanym z drewna a może mieć ramę z metalu. Łóżko może także pełnić funkcję przechowywania, wystarczy że będzie posiadało szuflady pod spodem. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w sypialniach o niewielkim metrażu. Mając do dyspozycji więcej miejsca, można rozważyć odpowiednio większe rozmiary łóżka. Badania dowodzą, że idealna szerokość łóżka dla jednej osoby to 90cm. Dla dwóch osób komfortowe warunki do spania zapewni łóżko o szerokości 140cm.

Kolejny nieodzowny mebel, który powinien znaleźć się w sypialni to szafka nocna. Jest ona niezbędna aby móc położyć na niej swobodnie m.in. książkę, gazetę, telefon, biżuterię czy budzik. Może ona przybrać prostą formę np. małej półeczki znajdującej się tuż obok łóżka. Może także mieć trochę większą formę, szafki stojącej. Szafka taka może posiadać szufladę, która dobrze sprawdzi się do przechowywania drobnych przedmiotów. Idealnie gdyby jej wygląd nawiązywał do stylu panującego w całej sypialni.

Mając problem z prawidłowym doborem komody do sypialni, warto przejrzeć różnego rodzaju magazyny wnętrzarskie, które są pełne rożnego rodzaju zdjęć, aranżacji. Wsparcia w umeblowaniu sypialni można zasięgnąć również u fachowców, którzy zajmują się profesjonalnie projektowaniem wnętrz. Warto także samemu wybrać się do salonów meblowych, aby móc na żywo przyjrzeć się poszczególnym meblom.

designsekcja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here