Olej rycynowy

Olej rycynowy cieszy się uznaniem w lecznictwie oraz kosmetyce. Rycynę znamy już od wieków, to nadal nie wszyscy znają jej bogate właściwości czy możliwości jej zastosowania. Za niewielką cenę możemy sprawić, że ciało będzie oczyszczone i gładkie a nasze włosy będą zdrowe i lśniące. Olejek ten sprawdzi się rewelacyjnie również na rzęsy i brwi, oraz doskonale oczyszcza twarz. Kolejną zaletą olejku jest to, że jest on łatwo dostępny i możemy kupić go w każdej aptece.

Właściwości kosmetyczne

Większe zainteresowane olej rycynowy zdobył jednak przez swoje kosmetyczne zastosowanie. Jego zastosowanie szczególnie ukazuje się w pielęgnacji.  Dlatego też między innymi świetnie sprawdza się w przypadku włosów, rzęs, brwi, skóry czy paznokci.  Rycyna zamyka też łuski włosa, przez co końcówki się mniej rozdwajają. Z kolei stosowana na cebulki, czy to włosów czy rzęs lub brwi, pobudza je do wzrostu, przez co w szybkim czasie można znacząco zwiększyć ich naturalny przyrost. Wiele osób decyduje się na olej rycynowy jako odżywkę na porost rzęs czy też paznokci. Olejek można również łączyć z innymi składnikami przez co możemy otrzymać domowej roboty kosmetyki pielęgnacyjne jak np. maska do włosów.

Przeczytaj też: http://antycenzor.pl/lasagne-weganska-przepis-i-przygotowanie/

W połączeniu żółtkiem jajka i naftą kosmetyczną możemy zrobić domową regeneracyjną maskę do włosów. Po użyciu będziemy w stanie zobaczyć zaskakujące efekty:

  • lśniące, miękkie i puszyste włosy,
  • ciemniejsze i grubsze włosy,
  • zamknięcie łusek włosa i zmniejszenie ilości rozdwojonych końcówek,
  • szybszy porost włosów.

Pielęgnacja twarzy

Oprócz pielęgnacji włosów, rzęs czy paznokci olej rycynowy sprawdzi się też do oczyszczania twarzy. Nadaje się on do codziennej pielęgnacji, ale może być wykorzystany jako produkt do demakijażu. Jego właściwości pozwalają usunąć z twarzy nawet trudne do zmycia kosmetyki do makijażu.  Można stosować go samodzielnie, ale polecane jest, aby wymieszać go z innym olejem np. lnianym czy olejem z pestek winogron i dopiero taką mieszanką zmywać makijaż.

Źródło: https://www.maniablog.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here